Den otevřených dveří na VŠTE

22. 2. 2023 9:00 - 14:00

Přehled sportovních akcí naší školy

V prvním pololetí školního roku 2022/23 se naše škola zúčastnila tří sportovních akcí.

První sportovní akcí byla v říjnu účast na Okresním finále v basketbale, které se uskutečnilo v hale Loko České Budějovice v Suchém Vrbném. Naše družstvo ve složení: Ješ, Kovář, Bohoněk, Herda, Štěch, Zelenka, Nguyen, Miloš, Jakubec a Lovčík obsadilo celkové 7. místo.

Druhou sportovní akcí bylo základní kolo SFL – středoškolské futsalové ligy, které se konalo v listopadu ve Sportovní hale v Českých Budějovicích. Naše družstvo obsadilo 1. místo a tím postoupilo do semifinálového kola Jihočeské divize. Výsledky našich zápasů byly následující: SŠO Husova České Budějovice - SOŠE COP Hluboká nad Vltavou 0:5 (0:2), SOŠE COP Hluboká nad Vltavou - SŠRV Třeboň 5:7 (3:4), SOŠE COP Hluboká nad Vltavou - Gymnázium Na Sadech Třeboň 6:0 (3:0). Semifinálové kolo Jihočeské divize proběhlo 14. 12. 2022 ve Sportovní hale v Hodějovicích. Našim hráčům se bohužel nepodařilo v této skupině zvítězit a postoupit do finále Jihočeské divize. Výsledky našeho družstva na tomto turnaji byly následující: VOŠ, SPŠ automobilní a technická Č. Budějovice - SOŠE COP Hluboká nad Vltavou 12:6 (8:4), SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnická a JŠ Č. Budějovice - SOŠE COP Hluboká nad Vltavou 8:5 (4:4). Sestava družstva na obou futsalových turnajích byla následující: Barák, Žalud, Buchal, Hodinka, Janeš, Barabáš, Králík, Matoušek, Jílek, Hájek, Tauer, Kolář, Rod a Dej.

Třetí sportovní akcí v průběhu prvního pololetí školního roku bylo Okresní finále florbalového turnaje – Subterra Cup 2023 (pořadatel Český florbalový svaz), které se uskutečnilo 2. 12. 2022 v Českých Budějovicích ve Sportovní hale v Hrdějovicích. Naše družstvo obsadilo na tomto turnaji 1. místo a tím si zajistilo postup na finálový turnaj osmi nejlepších škol Jihočeského kraje. Výsledky našich zápasů byly následující: Rytíři Hluboká – ČAG 3:0, Rytíři Hluboká – Bigy 3:2, Rytíři Hluboká – Gym Česká 3:2.

Dne 23. 1. 2023 se v Milevsku uskutečnilo Krajské finále soutěže Subterra Cup. Naše družstvo jako vítěz Okresního kola zde poměřilo síly s nejlepšími týmy celého Jihočeského kraje. V základní části turnaje neprohrálo naše družstvo ani jedno utkání, ale bohužel se nám nepodařilo postoupit do finálového utkání celé soutěže. V základní skupině jsme měli s dvěma dalšími týmu shodné bodové hodnocení (dvě remízy a dvě vítězství – 5 bodů), ale celkové skóre nehrálo v náš prospěch. Nepodařilo se nám postoupit do finálové skupiny a tím pro nás turnaj skončil. I přes krásné 5. místo v celém Jihočeském kraji byli hráči zklamáni, neboť ztratili možnost postupu na finálový turnaj mistrovství České republiky. Výsledky našich zápasů: Rytíři Hluboká – GVN J. Hradec 0:0, Rytíři Hluboká – SŠO Č.B. Husova 2:1, Rytíři Hluboká – GPdC Tábor 2:2.

Závěrem bychom chtěli vyzdvihnout bojovnost celého týmu v čele s kapitánem Janem Keyzlarem podpořenou vynikajícím výkonem brankáře Davida Veselého. Blahopřejeme našemu týmu k 5. místu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Turnajová sestava družstva byla následující: Veselý, Barabáš, Ješ, Tauer, Keyzlar, Smudek, Novotný, Kocar, Vaňata, Jindra, Kutheil, Soukup, Hrubý, Vlnatý, Jakubec, Černý.

Arc Elektronika Center Linz

V rámci mezinárodních aktivit se v prosinci vypravilo 42 žáků ze tříd ME4, ME3 a IT3 na odbornou exkurzi do Lince.

Stěžejní část programu zahrnovala návštěvu muzea budoucnosti Arc Elektronika Center. Výrazná budova leží přímo na břehu Dunaje. Viz https://www.hornirakousko.cz/cz/oesterreich-poi/detail/400727/ars-electronica-center.html

My jsme byli rozděleni do tří skupin a zkušení průvodci nás seznamovali s technologiemi budoucnosti, umělou inteligencí, programováním robotů, 3D tiskem… Bylo velmi zajímavé si některé exponáty osobně vyzkoušet.

V závěru exkurze jsme se setkali s virtuální realitou v místním kinosále. S 3D brýlemi na očích jsme vyslechli klavírního virtuóza a potom jsme se proletěli vesmírem.

Náš jednodenní pobyt v Linci jsme zakončili procházkou po vánočním trhu na centrálním náměstí. Někteří z nás ochutnali typické vánoční speciality. Ti, kteří se učí němčinu, měli možnost vyzkoušet své komunikační schopnosti.

Z akce jsme odjížděli spokojeni, s novými znalostmi a příjemnými dojmy.