Exkurze Střední odborné školy elektrotechnické, COP Hluboká nad Vltavou u 5. radiotechnické roty České Budějovice

Pro žáky 1. a 2. ročníků byl na středu 5. června 2024 připraven celodenní program exkurze na pracovišti Armády České republiky v Třebotovicích.

Žáci byli nejprve poučeni o pravidlech BOZP a BI, potom absolvovali úvodní seznámení s činností a historií 26. pVŘPz. Následovala prohlídka radiolokační techniky ve venkovních prostorách a ukázky armádního výcviku. Velmi zajímavé bylo praktické předvedení první pomoci v poli, žáky zaujala také názorná prezentace vojenské techniky, vozidel a zbraní, které si mohli důkladně prohlédnout.

Po obědě si měli žáci možnost vyzkoušet letecké a pilotní trenažéry. Žákům byl také představen stipendijní program AČR určený pro středoškoláky a byli seznámeni s možnostmi využití odborných znalostí a kompetencí získaných ve škole i v profesním uplatnění v rámci Armády České republiky.

Program byl velmi pečlivě připraven s ohledem na odborné zaměření žáků, včetně zajímavé exkurze. Žákům se zde moc líbilo a celý den velmi rychle utekl a lze říct, že to byl den doslova nabitý novými informacemi a zážitky z armádního prostředí. Děkujeme všem, kteří se na této akci podíleli, za jejich výbornou práci, pečlivou přípravu a vstřícnost.