T-Profi 2024

Naši žáci se jako již tradičně zúčastnili letošního ročníku soutěže T-Profi, který se uskutečnil 30.4.2024 v Parkhotelu Hluboká nad Vltavou.

Vytvořili team spolu s žáky 5. ročníku ZŠ Oskara Nedbala a společně začali řešit zadání soutěže, které v letošní roce bylo opět jedinečné. Jejich úkolem bylo vytvořit model letiště jehož dominantu tvořila bezpečnostní brána ze stavebnice Merkur, tato dle zadání byla dvoukřídlá a jako pohon otvírání křídel sloužila dvě serva. Serva byla ovládaná platformou Micro:BIT ta musela pomocí AI přes připojený Notebook s internetem vyhodnotit vozidla záchranného sboru a bránu otevřít.

Dalším oříškem bylo naprogramování vozidla ovládaného taktéž Micro:BITem, jehož úkolem bylo po čáře dojed před bránu zde zastavit a po otevření vjet do areálu letiště. Naši žáci se v letošním ročníku pod vedením mentora a kapitána z partnerské firmy EON umístili na krásném čtvrtém místě.

fit24 fit24 2

fit24 3